piątek, 12 września 2014

Bądź Jak Laser, Wycinaj z Życia Dla Siebie To Co Najlepsze.


Aby cokolwiek w życiu osiągnąć, trzeba wiedzieć, co to ma być. Jak już to wiesz, musisz zapisać ten cel na kartce i podzielić go na małe kroki, które doprowadzą cię do obranego celu. Ale to jeszcze nie wszystko. Kiedy realizujesz te małe, drobne kroki, to poza samym działaniem potrzebujesz jeszcze jednej rzeczy - koncentracji. To bardzo ważna cecha, którą musisz w sobie zaszczepić.


Osoba, która wie jak osiągać sukcesy, jak wspinać się na szczyty wie, że aby cokolwiek zdobyć, trzeba się na tym w pełni skoncentrować. Tylko pełne poświęcenie się dążeniu do celu może sprawić, że osiągniemy to, co sobie zaplanowaliśmy. Jeśli na przykład, twoim celem jest spłacenie kredytu przed czasem, to musisz wciąż o tym myśleć. Musisz cały czas szukać sposobu na dodatkowe dochody, na przesunięcie pieniędzy z jednego miejsca w drugie, na spieniężenie wszystkiego, czego nie potrzebujesz, żeby tylko osiągnąć swoje założenie. A jak o czymś myślisz, to staje się to rzeczywistością. Jest takie powiedzenie: "Uważaj o czym marzysz, bo to bardzo szybko może się spełnić". Jeśli więc koncentrujesz się na swoich działaniach, wszystkie okoliczności przyrody wspierają cię w poczynaniach i pomagają ci w realizacji swoich zadań.


Laser to cudowne urządzenie. Pozwala na precyzyjne wycinanie w stali, drewnie i wielu innych materiałach. Jest nieocenionym wsparciem w medycynie, przemyśle, w przeprowadzeniu badań. Ale co to właściwie jest laser? To mocno skoncentrowana wiązka promieniowania elektromagnetycznego. Gdyby taką samą ilość energii wykorzystać bez jej koncentracji, to nic byśmy nie wskórali. Ale skupienie całej energii w wiązkę, odpowiednie jej spolaryzowanie i skierowanie w jeden punkt pozwala na osiąganie tak nieprawdopodobnych rzeczy.

A teraz wyobraź sobie, że twoje myśli mają być taką wiązką laserową. Mają one skupiać się w jednym, jedynym punkcie, jakim jest twój cel. Musisz odrzucić wszystkie inne myśli, rozpraszające cię okoliczności i skoncentrować się tylko na jednym. Kiedy opanujesz tą trudną sztukę koncentracji i konsekwentnego dążenia do jednego, wyznaczonego sobie celu, to będziesz jak najlepszy laser. Będziesz w stanie osiągnąć wszystko tak jak laser potrafi przeciąć wszystko, co napotka na swojej drodze. Potrzebuje do tego odpowiedniej mocy wiązki laserowej oraz odpowiedniego punktu skupienia.

Aby zdobyć bogactwo, miłość, niezależność finansową musisz wziąć się do pracy właśnie teraz. Im wcześniej zaczniesz, im wcześniej sięgniesz po kartkę papieru i zapiszesz na niej swój cel oraz małe kroki, które musisz przejść aby to tego celu dotrzeć, tym lepiej. Później pozostaje już tylko wypracować w sobie pełną koncentrację w dążeniu do sukcesu, konsekwentnie kroczyć wyznaczoną przez siebie drogą i wypatrywać na jej końcu swojego celu, swojego sukcesu czyli swojej nagrody. To przecież takie proste. Jeśli jednak nie weźmiesz się do pracy, nie zaczniesz działać, nie zaczniesz zmierzać w kierunku sukcesu, to cały czas będziesz tkwił w swoje bylejakości, w swojej strefie komfortu i nigdy nic nie osiągniesz.

Jedyny problem, który możesz napotkać, to Ty sam. Jesteś dla siebie ograniczeniem, które wiele razy już powstrzymywało cię od działania. Boisz się porażki, boisz się cierpienia i upokorzenia i dlatego boisz się działać. Sukces osiągają ludzie odważni, ambitni, w pełni oddani swojej pracy oraz skoncentrowani na tym, co robią. Ci, którzy nie boją się działać, nie boją się cierpienia, nie myślą o porażce i są w pełni skoncentrowani na sukcesie, osiągają go. Wystarczy tylko chcieć, działać, poświęcić się zadaniu w pełni i czekać na owoce swoich działań. Tylko tyle wystarczy aby zostać bogaczem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz