czwartek, 5 lutego 2015

Tanie w McDonaldzie Brzucha Napełnianie Czyli O Tym, Jak Za Fast Foody Płacić Mniej.

Restauracje McDonald's spotkasz w miastach i przy większości głównych dróg w Polsce. Każdego dnia setki, jeśli nie tysiące ludzi na całym świecie stołuje się w tych punktach szybkiej obsługi gastronomicznej i zostawia tam ogromne sumy pieniędzy. Dzieci ciągną rodziców na Happy Meal-a, osoby będące w pracy albo w podróży korzystają z McDrive, a wszyscy pozostali idą do Maka bo tam jest szybko, wygodnie, a czy smacznie, to już zależy od gustu każdego z nas.

Ja od czasu do czasu też zjem coś w McDonald's. Mają tam frytki, które jak na razie są najlepszymi, jakie jadłem. Kanapki też całkiem niezłe. O ich walorach zdrowotnych i śmieciowej wartości nie będę się wypowiadał. Smakują mi i czasami po prostu idę do Maka i kupuję zestaw. 

Ale z drugiej strony nie lubię wydawać pieniędzy. Jak już muszę coś kupić, to staram się robić to jak najtaniej. Koszt ponad 15 zł za zestaw, to może i nie dużo, ale jak dla mnie to spora kwota. Za te pieniądze można mieć domowy obiad, dużo bardziej zdrowy i sycący niż dania z McDonalda. 

Postanowiłem więc poszukać jakichś możliwości oszczędzania na okazjonalnym kupowaniu Fast Foodów w McDonaldzie. I znalazłem.

Aplikacja McDonald's Polska pozwala sporo zaoszczędzić
Aplikacja McDonald's Polska
Wystarczyło zainstalować w smartfonie aplikację McDonald's Polska, aby móc się cieszyć bardzo atrakcyjnymi promocjami. Np. za zestaw z Big Mac-iem, frytkami i napojem, który w normalnej ofercie kosztuje 15,40 zł ja zapłaciłem równe 10 zł. To tyle ile koszt pożyczki w Wonga.com :-). To taki niesmaczny żart.

Ale wspomniana aplikacja to nie tylko zestaw Big Mac w niższej cenie. Po jej zainstalowaniu w telefonie mamy dostęp do pełnej oferty restauracji, do kuponów promocyjnych oraz w łatwy sposób możemy odszukać najbliższą restaurację w okolicy, w której się znajdujemy. Wystarczy, że włączymy GPS, uruchomimy aplikację i klikniemy wyszukaj najbliższą restaurację. Co więcej, jeśli mamy ochotę na pyszną kawę, to możemy włączyć filtr, który zawęzi do restauracji z ofertą McCafe.

Każdy, kto lubi jeść w McDonald's powinien mieć ją zainstalowaną. Ja dzięki niej zaoszczędziłem 5,40 zł, czyli ponad 30% ceny zestawu. Jak dla mnie to całkiem sporo.

Dzięki aplikacji McDonald's możesz:


  • Znaleźć restauracje w twojej okolicy i zobaczyć na mapie, gdzie się znajdują
  • Wyznaczyć trasę z miejsca gdzie jesteś do wybranej restauracji McDonald's
  • Zbudować listę swoich ulubionych restauracji
  • Włączyć filtr, który pozwoli na wyszukanie tylko tych które są otwarte 24/7, mają darmowe WiFi, McDrive, McCafe itp.
  • Być na bieżąco z aktualnym menu i promocjami
  • Korzystać z aktualnych kuponów rabatowych
  • Sprawdzać ceny produktów i zestawów
  • Sprawdzać tabelę wartości odżywczych i kalorycznych oferowanych w McDonald's potraw.

Jak na zainstalowaną w telefonie, darmową i będącą zawsze pod ręką aplikację to całkiem sporo. Nawet, jak żywimy się w Maku od czasu do czasu, to możemy całkiem sporo zaoszczędzić.


Film prezentujący aplikację, o której piszę.
Jeśli chcesz ją zainstalować w swoim telefonie, to możesz ją pobrać z play.google.com a dokładniej z tej strony.

Po zainstalowaniu aplikacji w telefonie wystarczy już tylko udać się do restauracji, wybrać coś dla siebie z oferty promocyjnej, aktywować kupon promocyjny, pokazać do kasjerowi przed złożeniem zamówienia i płacić mniej za Fast Foody z Maka. Trzeba tylko pamiętać, że po aktywacji kupon promocyjny ważny jest przez 20 minut. W tym czasie trzeba go pokazać kasjerowi, żeby dostać zniżkę.
Menu aplikacji jest bardzo proste i czytelne. Tutaj nie można się pomylić.


Aplikacja McDonald's Polska pozwala sporo zaoszczędzić
Menu aplikacji


Po wybraniu opcji Menu mamy do dyspozycji wszystko, co w Maku można kupić wraz z cenami. Klikając w plusik obok oferty możemy samodzielnie skomponować swój zestaw.


Aplikacja McDonald's Polska pozwala sporo zaoszczędzić
Oferta standardowa


Kiedy wybierzemy Promocje to zobaczymy ekran zachęty, który już na wstępie kusi nas ofertą, z której ja skorzystałem. To jednak nie koniec niespodzianek. Jaki klikniemy w przycisk Sprawdź to przejdziemy do szerszej i bogatszej oferty produktów w całkiem przyzwoitych cenach.


Aplikacja McDonald's Polska pozwala sporo zaoszczędzić
Atrakcyjne rabaty


Oferta rabatowa jest bardzo szeroka i zmienna. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.


Aplikacja McDonald's Polska pozwala sporo zaoszczędzić
Dużo atrakcyjnych ofert


Trzeba tylko pamiętać, że aby skorzystać z kuponów rabatowych należy je aktywować przed złożeniem zamówienia. Kupon ważny jest przez 20 minut. Po jego aktywowaniu należy pokazać go sprzedawcy, który nas obsługuje a on powinien sprzedać nam produkty w promocyjnych cenach. Aby aktywować kupon trzeba mieć w telefonie dostęp do Internetu lub WiFi, które oferuje restauracja.


Aplikacja McDonald's Polska pozwala sporo zaoszczędzić
Kupon promocyjny ważny jest prze 20 minut.


Z kuponów można korzystać wielokrotnie, co jest dużym plusem w tego typu promocjach. 

Jak widzisz, prawie na każdym kroku można oszczędzać. Jeśli lubisz czasem lub często jeść w McDonald's i chcesz trochę oszczędzić, to powinieneś zainstalować aplikację McDonald's Polska jak najszybciej. Korzystanie z niej kosztuje tylko tyle, co połączenie z Internetem, a przynosi wymierne korzyści finansowe. A zaoszczędzone pieniądze można wpłacić na Dobre konto oszczędnościowe i zarabiać nimi na kolejne McZestawy. :-)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz